Skaitytojų dėmesiui pristatome pacientų, kuriems giliojo cheminio pilingo procedūros atliktos dėl fotosenėjimo, odos atnaujinimo rezultatus. Vizualiniam vertinimui pacientai prieš procedūrą ir po jos fotografuojami 5 standartinėmis pozicijomis. Vizualiai fotosenėjimas vertinamas pagal amerikiečių dermatologo R. Glogau pasiūlytą skalę, pacientų amžius buvo 53-73 m., o fotosenėjimas pagal R. Glogau III-IV laipsnio. Lyginant vaizdus prieš procedūrą ir po jos praėjus 2-3 savaitėms, stebimas ryškus odos raukšlėtumo sumažėjimas ir jos „patempimo“ reiškinys. Tyrinėjant tokių pacientų odą morfologiškai, stebėtas ryškus (iki 400 kartų) kolageno pagausėjimas, jo struktūriniai pokyčiai – manyta, jog tai užtikrina ilgalaikį, trunkantį iki 20 metų, giliojo pilingo procedūros estetinį rezultatą (A. Kligman, S. Stegman, G. Hetter).
Pastaruoju metu, tobulėjant trimačio skaitmeninio fotografavimo metodams, multispektrinei analizei, 2010 m. pasirodė pranešimų, jog Dublino (Airija) Šv. Trejybės koledžo mokslininkai G. Mariott, R. Kantor ir I. Shvets sukūrė objektyvų odos būklės vertinimo metodą, jo komercializacijai įkurta Miravex kompanija, prekiaujanti trimačio vaizdo ir multispektrinės analizės fotokamera Antera 3D® bei jos programine įranga.
Metodo dėka momentiškai ir dinamikoje, galima objektyviai įvertinti odos trimatės topografijos ypatumus:
- tekstūrą;
- raukšles;
- poras;
- minėtų struktūrų tūrius.
Svarbu ir tai, jog kartu tai yra ir odos multispektrinės analizės įrankis, analizuojantis pigmentaciją, paraudimą (eritemą), galimi ir bendri odos kolorimetrijos (spalvotumo) matavimai.